img

Allied Telesis AT MC101XL

Valokuitu-mediamuunnin RJ-45 ST-toiminto (monitila)

129,58 €
  • Varastostatus: Lähetetään 3–4 päivän kuluessa
  • Toimitus alkaen: 5,99 €
  • Tuotenumero
  • 5010012066
  • Valm. tuotenro.
  • AT-MC101XL-20

Tekniset tiedot

Yleistä
Valmistaja Allied Telesis
Tuotelinja Allied Telesis AT
Malli MC101XL
Tyyppi Valokuitu-mediamuunnin
Verkkoyhteydet
Tiedonsiirtoprotokolla Ethernet
Tiedonsiirtonopeus 100 Mbps
Enimmäissiirtoetäisyys 2 km
Optinen aallonpituus 1310 nm
Yhteensopivuusstandardit IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q
Vasemmanpuoleisen liittimen tyyppi RJ-45
Oikeanpuoleisen liittimen tyyppi ST-toiminto (monitila)
Laitteisto-ominaisuudet
Koko tai muoto Ulkoinen
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kaapelointityyppi Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX
Vasen liitäntätyyppi RJ-45
Oikea liitäntätyyppi ST-toiminto (monitila)
Liitännät 1 x Ethernet 100Base-FX - ST multi-mode naaras x 2, 1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45 naaras
Tilan ilmaisimet Portin kaksisuuntaisuustoiminto, Teho, Linkki OK, Linkki/toiminta, MissingLink
Ominaisuudet Vuorosuuntainen toiminto, Kaksisuuntainen toiminto, Ei tuuletinta, Automaattinen yhteydenmuodostus, MissingLink, Automaattinen maa-satelliittiyhteys (auto MDI/MDI-X)
Tyyppi Ulkoinen virtasovitin
Virran kulutus (toiminnassa) 6 Wattia
Yhteensopivuusstandardit RoHS, FCC luokka B -hyväksyntä, CSA, UL, TUV, cUL
Vähimmäiskäyttölämpötila 0 °C
Enimmäiskäyttölämpötila 40 °C
Toimintakosteus 5 - 95 % (ei tiivistetty)
Mitat & paino
Leveys 10.5 cm
Syvyys 9.5 cm
Korkeus 2.5 cm
Paino 294 g