img
img
img

D-Link DMC-515SC

Valokuitu-mediamuunnin RJ-45 SC single-mode

Mediamuunnin jopa 15kilometrin kuituetäisyyksille

145,70 €
  • Varastostatus: Tilaustuote
  • Toimitus alkaen: 5,99 €
  • Tuotenumero
  • 5010042252
  • Valm. tuotenro.
  • DMC-515SC/E

Lyhyt kuvaus

Tyyppi
Valokuitu-mediamuunnin
Tiedonsiirtoprotokolla
Ethernet, Fast Ethernet
Tiedonsiirtonopeus
100 Mbps
Vasemmanpuoleisen liittimen tyyppi
RJ-45
Oikeanpuoleisen liittimen tyyppi
SC single-mode
Enimmäissiirtoetäisyys
15 km

Tärkeimmät ominaisuudet

  • SC liitin
  • Tallennus ja lähetysmekanismi

Tuotetiedot

Mediamuunnin, 10Base-T/100Base-TX till 100Base-FX single-mode


DMC-515SC muuntaa 10/100Mbps 10Base-T/100Base-TX twisted-pair signaalia 100Base-FX Fast Ethernet single-mode kuitusignaaleiksi. Maksimaalinen kuituetäisyys on 15 km. Laitteessa on RJ-45 TP-portti sekä SC-kuituportti.

Tekniset tiedot

Valmistaja D-Link
Tuotelinja D-Link DMC
Malli 515SC
Tyyppi Valokuitu-mediamuunnin, Ulkoinen virtasovitin
Tiedonsiirtoprotokolla Ethernet, Fast Ethernet
Tiedonsiirtonopeus 100 Mbps
Enimmäissiirtoetäisyys 15 km
Vasemmanpuoleisen liittimen tyyppi RJ-45
Oikeanpuoleisen liittimen tyyppi SC single-mode
Koko tai muoto Ulkoinen
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kaapelointityyppi Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX
Vasen liitäntätyyppi RJ-45
Oikea liitäntätyyppi SC single-mode
Liitännät 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 naaras, 1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode naaras x 2
Tilan ilmaisimet Porttitila, Törmäystila, Portin lähetysnopeus, Portin kaksisuuntaisuustoiminto, Linkki/toiminta
Ominaisuudet Täysi kaksisuuntaisuuden tuki, Laitekohtainen automaattinen havaintotoiminto, Automaattinen yhteydenmuodostus, Laittaa muistiin ja välittää edelleen (store and forward)
Yhteensopivuusstandardit FCC luokka B -hyväksyntä, C-Tick, VCCI Class B ITE
Vähimmäiskäyttölämpötila 0 °C
Enimmäiskäyttölämpötila 40 °C
Toimintakosteus 10 - 90%
Leveys 8.8 cm
Syvyys 12 cm
Korkeus 2.5 cm
Hardware specification
Power Device Type External power adapter