img

Intel Ethernet Converged Network Adapter X550-T1

370,14 €
  • Varastostatus: Lähetetään 48 tunnissa
  • Toimitus alkaen: 0 €
  • Tuotenumero
  • 5010976297
  • Valm. tuotenro.
  • X550T1

Lyhyt kuvaus

Valmistaja
Intel
Liitäntä(väylän) tyyppi
PCI Express 3.0
Verkko-ominaisuudet
Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet, iSCSI
Porttien lukumäärä
1

Tärkeimmät ominaisuudet

  • Low-cost, low-power, 10-GbE performance for the entire datacenter
  • Intel's 10GBASE-T controller with integrated MAC and PHY
  • Standard CAT 6a cabling with RJ-45 connectors
  • Backward compatibility with existing 1000BASE-T networks simplifies the transition to 10 GbE
  • Unified networking delivering LAN, iSCSI and FCoE in one low-cost CNA
  • Flexible I/O virtualization for port partitioning and Quality of Service

Tuotetiedot

The Intel Ethernet Converged Network Adapter X550is the newest innovation in Intel's leadership to dive 10GbE into the broad server market. This adapter hosts Intel's latest Ethernet silicon, the Intel Ethernet Controller X550, a low cost single-chip 10GBASE-T solution to today's server platform.

Tekniset tiedot

Ylätunniste
Valmistaja Intel
Verkko ja kommunikointi
Verkko-ominaisuudet Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet, iSCSI
Liitettävyystekniikka Langallinen
Kuljetus asiapaperit TCP/IP, UDP/IP, IPSec, iSCSI, SMB, NFS, SCTP
Tiedonsiirtonopeus 10000 Mbps
Verkko toiminnot MAC address filtering, IPv6 support, Quality of Service (QoS), Virtual Machine Device Queues (VMDq), IPv4 support, Single Root I/O Virtualization (SR-IOV), TCP Segmentation Offload (TSO), PXE 2.0 support, Extended Message-Signaled Interrupts (MSI-X), Virtual Extensible LAN (VXLAN), Network Virtualization using Generic Routing Encapsulation (NVGRE), Intel Flow Director, Flexible Port Partitioning (FPP), multi-mode I/O virtualisation operations, VLAN filtering, intelligent offloads
Yhteensopivuusstandardi IEEE 802.1Q, IEEE 802.1Qbg
Kaukohallintaprotokolla SNMP, DMI 2.0
Network & Communication
Networking / Remote Management Protocol SNMP, DMI 2.0, SNMP, DMI 2.0
Laajennus/Liitäntä
Liitin 1 x 10GBase-T - RJ-45
Yleistä
Liitäntä(väylän) tyyppi PCI Express 3.0
Verkkotyyppi Verkkoadapteri
Laitetyyppi Network adapter
Verkko
Porttien lukumäärä 1
Kaapelointityyppi Ethernet 10GBase-T
General
Form Factor Plug-in card - low profile