D-Link DEM 311GT Gigabit Ethernet
D-Link DEM 311GT Gigabit Ethernet
D-Link DEM 311GT Gigabit Ethernet
D-Link DEM 311GT Gigabit Ethernet

D-Link DEM 311GT Gigabit Ethernet

61,38 €
Toimitus alkaen 5,99 €
Voidaan lähettää välittömästi (2 jäljellä)
D-Link tuotenumero DEM-311GT
Dustin tuotenumero 5010051086

Lyhyt kuvaus

  • Valmistaja
  • Verkkokaapelin tyyppi
    SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli
  • Tiedonsiirtoprotokolla
    Gigabit Ethernet
  • Yhteensopivat korttipaikat
    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Vasemmanpuoleisen liittimen tyyppi
    Monimuoto LC

Ominaisuudet

  • Full duplex
  • Hot swapping -ominaisuus
D-Linkin SFP Gigabit Interface (mini GBIC) -muuntimet ovat lähetin-vastaanottimia. Niiden avulla Gigabit-kytkimet liitetään 10/100 Mbps Gigabit Ethernet -verkkojen SFP-paikkoihin, jolloin saadaan aikaan nopeita yhteyksiä kuituoptisen kaapelin kautta. Suuri suorituskyky mahdollistaa luotettavan lyhyen, keskipitkän ja pitkän matkan tiedonsiirron rakennuksen sisäisissä, teollisuuslaitosten, oppilaitosten, kaupunkialueiden ja laajakaistaverkoissa.Kuituoptisissa lähetin-vastaanottimissa on standardinmukaiset LC-liitännät yhteensopivuuden takaamiseksi.Lähetin-vastaanottimet hyödyntävät myös standardinmukaista Small Form pluggable (SFP) -tekniikkaa. Ne sopivat Gigabit-laitteen SFP (mini-GBIC) -paikkaan.Kaikki D-Linkin SFP-lähetin-vastaanottimet tukevat ns. hot swapping -ominaisuutta. Toisin sanoen laitteen voi poistaa tai asettaa paikalleen sähkövirtaa katkaisematta. Tämä mahdollistaa sen, että laitteita voi lisätä tai poistaa verkon toiminnan häiriintymättä.

Tekniset tiedot DEM 311GT

Yleinen

Valmistaja
Tuotelinja
D-Link DEM
Malli
311GT
Pakattu määrä
1
Verkkokaapelin tyyppi
SFP (mini-GBIC) lähetin-vastaanotin-moduuli

Kaapeli

Vasemmanpuoleisen liittimen tyyppi
Monimuoto LC

SFP-moduulit

Koko tai muoto
Vaihtomoduuli
Yhteensopivat korttipaikat
1 x SFP (mini-GBIC)
Liitettävyystekniikka
Langallinen
Kaapelointityyppi
Ethernet 1000Base-SX
Enimmäissiirtoetäisyys
550 m

Verkkoyhteydet

Tiedonsiirtoprotokolla
Gigabit Ethernet
Tiedonsiirtonopeus
1 Gbit/s
Optinen aallonpituus
850 nm

Laitteisto-ominaisuudet

Liitännät
1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Tälle tuotteelle ei ole lisävarusteita.

Muut asiakkaat katsoivat myös